Aktualności


 
warsztaty ekologiczne

Dnia 20 kwietnia Hania z grupy Zajączki brała udział w warsztatach ekologicznych "Las zamknięty w szkle" w ramach XV Wojewódzkiego , XIX Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Przedszkolaków dobre rady na złe odpady" zorganizowanego przez Przedszkole nr 4 w Stalowej Woli.  Hania wykonała piękny las w szkle. Gratulujemy . 

             

Święto Flagi

Dnia 21.04.2023r. dzieci z grupy ,, Zajączki ’’ wybrały się do Spółdzielczego Domu Kultury na uroczystość z okazji dnia  ,, Święta Flagi '' zorganizowane przez Przedszkole nr  18 im. M. Montessori w Stalowej Woli.

 

Informacja dla Rodziców

„Fundacja Poza Schematami” na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom przygotowała i realizuje kampanię informacyjno – edukacyjną skierowaną do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym pn. „ Pierwsze kroki w (cyber) Świecie”.

Celem kampanii jest uwrażliwienie rodziców na problem korzystania z urządzeń cyfrowych przez małe dzieci oraz propagowanie takich zasad i wzorów, które służą bezpiecznemu i kreatywnemu używaniu cybermediów przez dzieci.

W związku z tym zachęcamy Państwa do zapoznania się ze stroną internetową kampanii  https://pierwszekroki.net/

Audycja muzyczna

W naszym przedszkolu w dniu 25 kwietnia 2023r. po raz kolejny odbyła się audycja muzyczna pt. " Trąbki - rodzinne spotkanie" prowadzona przez Pracownię Jaszczur&Przyjaciele. Tematem przewodnim spotkania było poznanie instrumentów dętych blaszanych. Dzieci miały okazję zobaczyć oraz posłuchać gry na całej „rodzinie” trąbek m.in.

  • Trąbce basowej
  • Trąbce kieszonkowej - powstała z myślą o tym, by ułatwić transport sprzętu i zapewnić większą wygodę muzykom.
  • Tubie - największy i o najniższym stroju spośród tej rodziny instrumentów.

Dowiedziały się również co to takiego buława i do czego służy oraz jak nazywa się osoba prowadząca orkiestrę dętą. Wszystkie poznane przez przedszkolaków typy trąbek, różnią się barwą dźwięku oraz wielkością instrumentu. Na zajęciach muzycznych czekała na przedszkolaków również niespodzianka – rodzinny koncert w wykonaniu gości z Hiszpanii.

  

 

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej

4 kwietnia grupa Motylki uczestniczyła w warsztatach o emocjach - smutek, które odbyły się  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Warsztaty miały na celu kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania przeżywanych emocji radości i smutku w różnych sytuacjach, wyrażanie ruchem swoich emocji oraz kształtowanie umiejętności aktywnego słuchania.

                                   

Rozstrzygnięcie konkursu

20.04.2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu akademii fotografii dziecięcej pt. "Zjawiska pogodowe" organizowane przez  przedszkole nr 11 w Stalowej Woli. W konkursie wzięły udział: Laura Ż z grupy Plastusie i Amelia W z grupy Zajaczki.

                      

"ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI"

W dniu 14.04.2023r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy "ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI". Z tej okazji dzieci z gr. KRASNALE przygotowały dla społeczności przedszkolnej akademię pt. ,, CHRZEST POLSKI 966r. - POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO", która miała na celu ukazanie dzieciom czym, był chrzest Polski oraz jakie były jego konsekwencje dla naszego kraju.

               

"Śniadanie Wielkanocne"

05 kwietnia 2023 r. tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Tego dnia w przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne "świąteczne śniadanie". Dzieci podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych kolegów i złożyły sobie życzenia.