Aktualności


 
Pierwszy dzień Wiosny

We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Z tej okazji grupa Zajączki zaprezentowała program artstyczny. Po wiosennej inscenizacji uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, a nastepnie w ogrodzie przedszkolnym  pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość. 

                

"W naszym ogródeczku"

Grupa PLASTUSIE 16.03.2023r. założyła na parapecie okiennym hodowlę szczypiorku mając na uwadze jego wartości odżywcze. Każdy z PLASTUSIÓW mógł samodzielnie zasadzić sobie własną cebulkę, a następnie zobowiązał się dbać o nią, by wyhodować własny szczypiorek. Hodowla trwa! Mamy nadzieję, że już niedługo pokażą się pierwsze zielone efekty – szczypiorek. Z pewnością taki własny i ekologiczny szczypior będzie smakował przedszkolakom. Ponadto codzienna obserwacja  rośliny z pewnością wzbudzi w dzieciach zaciekawienie przyrodą, a dbanie o wzrost poprzez podlewanie i pilnowanie odpowiedniego nasłonecznienia wyrobi w dzieciach cierpliwość i odpowiedzialność. 

 

"Historia misia Wojtka"

Nauka poprzez zabawę czyli „Historia misia Wojtka” dla przedszkolaków w zakresie realizacji projektu Przystanek Historia Stalowa Wola                                                           – Filia KUL w Stalowej Woli

16.03.2023r. przedszkolaki z grup: Krasnale, Motylki, Zajączki i Plastusie uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. „Historia misia Wojtka” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Spektakl  przygotowany został na podstawie autentycznych wydarzeń z czasów II wojny światowej w trakcie, którego dzieci poznały losy niedźwiedzia Wojtka – dzielnego żołnierza 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Ponadto przedszkolaki razem z Wojtkiem i innymi bohaterami przedstawienia oglądając przeżywały jego przygody, śpiewając, klaszcząc i bawiąc się przy tym doskonale. Udział w przedstawieniu był dla dzieci naprawdę fascynującym przeżyciem. 

     

 

"Czyste powietrze wokół nas"

W roku szkolnym 2022/2023  nasze  przedszkole przystąpiło do realizacji programu ,,Czyste powietrze wokół nas”. W programie brały udział 3 grupy  przedszkolne: Plastusie, Motylki i Zajączki. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

cele programu:
-uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata;
-wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu;
-zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego;
-zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów;
-zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym.

      

                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 


 

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej

10 marca grupa Motylki udała się do Miejskiej Bilioteki Publicznej w Stalowej Woli na warsztaty o emocjach - złość. Warsztaty miały na celu kształtowanie u dzieci umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w sposób werbalny i pozawerbalny (mimika, gesty, praca plastyczna) oraz kształtowanie umiejętności wyrażania własnych uczuć w sposób nieszkodzący innym, społecznie akceptowany.

                                 

"Mały Omnibus 2023"

Olaf i Ignacy z grupy Motylki zajęli II miejsce w XIII Rejonowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności "Mały Omnibus 2023" organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 1 w Stalowej Woli.

Serdecznie gratulujemy !!

                                 

Dzień Kobiet

8 marca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień kobiet. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia i upominki.

          

konkurs

Karol i Piotr z grupy ,, Zajączki ‘’ otrzymali wyróżnienia w konkursie z języka angielskiego ,, Little Ace ‘’ zorganizowanym w Katolickiej Szkole Podstawowej w Stalowej Woli .


                                

Olimpiada przedszkolaka z języka angielskiego

Dzieci z grupy ,, Zajączki " Amelia K. i Amelia H. wzięły udział w X Olimpiadzie Przedszkolaka z Języka Angielskiego ,, Little English Master"  zorganizowanej przez Społeczną Szkołę Podstawową w Stalowej Woli. Pierwsze miejsce zajęła Amelia Kopeć. Serdecznie gratulujemy.

                                          

konkurs

Dzieci z grupy ,, Zajączki " wzięły udział w konkursie plastycznym pt.,, Zima jak z bajki " zorganizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową w Stalowej Woli. I miejsce zajęła Oliwia, II miejsce Natalia, Ola otrzymała wyróżnienie, Amelka C. i Karol otrzymali podziękowania za udział. Serdecznie gratulujemy.