WESOŁYCH ŚWIĄT

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

życzy Dyrektor, pracownicy przedszkola oraz przedszkolaki.

OBIAD WIELKANOCNY

Wielkanoc to święto mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. 27 marca dzieci wraz z paniami zasiadły do obiadu wielkanocnego. Podczas posiłku przedszkolaki śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno – świąteczną. Wspólny, uroczysty obiad wywołał miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Wizyta uczniów klasy Ic PSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli

25.03.2024r. grupa ,,Zajączki" gościła w swoich progach uczniów klasy I c oraz wychowawcą Panią Renatą Maziarz z zaprzyjaznionej Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie wiosenne w wykonaniu przedszkolaków. Wśród uczniów miło było zobaczyć i oczywiście porozmawiać z absolwentami naszego przedszkola. Pani Renato dziękujemy za przybycie i miło spędzony czas.

,,ODDECH JEST SUPER, JEST MOJĄ SIŁĄ"- OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ UWAŻNOŚCI

W dniach 18.03.24r.-22.03.24r. w naszym przedszkolu realizowano akcję OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA UWAŻNOŚCI W SZKOLE I PRZEDSZKOLU ,,ODDECH JEST SUPER,JEST MOJĄ SIŁĄ". Uważność to bycie tu i teraz, świadome w danym doświadczeniu, bez oceniania i oczekiwania. chcemy uczyć dzieci uważności, by potrafiły:

- zatrzymać się,

- zauważyć to, co w danym momencie dzieje się w nich lub wokół nich,

- zachować się tak, jak zdecydują. Uważność niesie ze sobą również zaangażowanie w chwilę obecną, dzięki której przyjmujemy życie takie, jakie jest.

Grupa Zajączki w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

22.03.2024 r. dzieci z grupy IV Zajączki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli gdzie uczestniczyły w warsztatach Wielkanocnych. Tym razem starszaki wykonały własne, jedyne w swoim rodzaju palmy wielkanocne - dzieła gotowe do poświęcenia w Niedzielę Palmową. Po warsztatach udały się obejrzeć wystawę czasową "Nie z tej ziemi", która prezentuje postać legendarnej twórczyni ludowej Marii Kozłowej.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

,,Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży. Witały ją: bocian, skowronek i szpaki, witały ją także wszystkie przedszkolaki..."
W czwartek 21 marca wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały pierwszy dzień wiosny. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od obejrzenia przez całą społeczność przedszkolną przedstawienia teatralnego w wykonaniu starszaków pt."Puk, puk... to wiosna puka". Po części artystycznej wszyscy udaliśmy się na wspólny przemarsz ulicami miasta z kukłą Marzanny. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z wiosennymi ozdobami, po czym tradycyjnie pożegnaliśmy Zimę i przywitaliśmy Wiosnę w ogrodzie przedszkolnym.
Był to dla wszystkich radosny początek nowej, wyczekiwanej pory roku. Witaj Wiosno!!!

,,Wiosenne obrazy w utworach Marii Kownackiej

20.03.2024 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII edycji międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. "Wiosenne obrazy
w utworach Marii Kownackiej", którego organizatorem było nasze przedszkole.
Przed oficjalną częścią rozdania nagród dzieci z grupy IV Zajączki pod kierunkiem Pani Barbary Czuchajda wystawiły dla zaproszonych gości przedstawienie teatralne pt. "Puk, puk ... to wiosna puka". Wykonane prace były oryginalne, ciekawe i staranne. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Pani dyrektor Marzeny Cetnarskiej.
Dziękujemy wszystkim małym artystom za udział!!!