"Dzień Ziemi"

12 miesięcy temu

Dnia 28.04.2023r. z okazji ,, Dnia Ziemi ” w naszym przedszkolu gościliśmy panią Annę Kawęcką  - Specjalistę Służby Leśnej w Nadleśnictwie Rozwadów. Nasze przedszkolaki oglądały film pt. ,, Wędrówki Skrzata Borówki” , gdzie miały okazję zobaczyć różnice między borem ciemnym i jasnym.  Dzieci miały również okazję  oglądnąć film pt. ,, Leśna wycieczka”- dzięki,  któremu dowiedziały się  o zasadach zachowania w lesie, poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach, dowiedziały się, że lisek to bałaganiarz zupełnie nie dbający o swoją norkę, natomiast borsuk to czyścioszek, który z wielką starannością czyści swoje mieszkania. Pani Anna swoje opowiadania ilustrowała przyniesionymi pomocami dydaktycznymi, uświadomiła dzieciom jakie niebezpieczeństwa mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony ze człowieka, a także zapoznała z podstawowymi zasadami ochrony przyrody. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki.