Wycieczka do piekarni

12 miesięcy temu

„Jak powstaje chleb?” – 27.04.2023r. wycieczka przedszkolaków z grupy V PLASTUSIE do piekarni DZIUBEK w Stalowej Woli w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza i sposobu powstawania chleba. Dzieci zostały zapoznane z poszczególnymi pomieszczeniami piekarni. Z dużym zainteresowaniem oglądały maszyny do wyrobu ciasta chlebowego oraz poznały kolejne etapy wypieku chleba. Duże wrażenie na przedszkolakach wywarł piec do wypiekania. Cudowny zapach upieczonego pieczywa sprawił, że dzieci mimo, iż były po przedszkolnym śniadaniu z wielkim apetytem zajadały przepyszne, chrupiące bułeczki, którymi zostały poczęstowane.

Wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami składają serdeczne podziękowania
dla p. Radosława Dziubek oraz pracowników piekarni za okazaną gościnność i miłą atmosferę.