"Historia misia Wojtka"

rok temu

16.03.2023r. przedszkolaki z grup: Krasnale, Motylki, Zajączki i Plastusie uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. „Historia misia Wojtka” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Spektakl  przygotowany został na podstawie autentycznych wydarzeń z czasów II wojny światowej w trakcie, którego dzieci poznały losy niedźwiedzia Wojtka – dzielnego żołnierza 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Ponadto przedszkolaki razem z Wojtkiem i innymi bohaterami przedstawienia oglądając przeżywały jego przygody, śpiewając, klaszcząc i bawiąc się przy tym doskonale. Udział w przedstawieniu był dla dzieci naprawdę fascynującym przeżyciem.