Dzień Dinozaura w grupie Krasnale

26 lutego 2024 r. grupa Krasnale obchodziła Dzień Dinozaura. Przedszkolaki brały udział w zajęciach, które wprowadziły je w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Bawiły się w paleontologów, co rozbudziło u nich fascynację odkrywania i dociekania. Rozwijały swoje umiejętności matematyczne i plastyczne. Wspólnie stworzyły kącik "Park Jurajski". Dzień Dinozaura upłynął im na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim na kreatywnej zabawie.

,,Czyste powietrze wokół nas"- realizacja programu w gr. Zajączki, gr. Motylki oraz w gr. Plastusie

Dzieci z grupy Zajączki, z grupy Motylki oraz z grupy Plastusie realizowały program ,,Czyste powietrze wokół nas". Zadaniem programu było:

1. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
  2. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
  3. Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
  4. Zwiększenie poziomu wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
  5. Zwiększenie wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.

Rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego pt.,,Moja ulubiona dyscyplina sportowa

21.02.2024r. odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. ,,Moja ulubiona dyscyplina sportowa". Celem konkursu było m.in.

• propagowanie sportu wśród dzieci
  • podnoszenie świadomości na temat znaczenia sportu i zdrowia w życiu człowieka
  • rozwijanie zainteresowań wiedzą na temat różnych dyscyplin sportowych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wykonania pięknych prac!

Dzieci z gr. Motylki na wystawie w Galerii Spółdzielczego Domu Kultury

20.02.2024r. dzieci z gr. Motylki odwiedziły Galerię Spółdzielczego Domu Kultury, by obcować ze sztuką. Dzieci miały możliwość zobaczyć wystawę malarstwa i wikliny artystycznej ,,SPLOTY" Elżbiety Marii Sawickiej i Elżbiety Bis. Warto pamiętać, że wyjścia najmłodszych na wystawę pozwalają im poznawać świat, rozwijać wrażliwość na piękno, rozbudować ciekawość poznawczalą, ale także uczą wyrażania opinii i dzielenia się odczuciami.

23 luty - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Depresja ma wiele twarzy. Może widzisz ją codziennie w lustrze, mijasz na korytarzu lub gdy przeglądasz social media. W Polsce mamy ponad 1,2 miliona takich twarzy. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją to doskonały moment do rozmowy o tej trudnej chorobie, okazania wsparcia i zatrzymania się na chwilę, poobserwowania siebie i bliskich. Niestety, dla wielu ludzi depresja nadal jest oznaką słabości, tematem wstydliwym i dlatego zamiatanym pod dywan. Jednak depresja to schorzenie, które można porównać do innych chorób takich jak grypa, Alzheimer, cukrzyca czy padaczka. Posiada swoje określone definicje, kryteria diagnozy i metody leczenia. Pomimo tego, że objawy depresji czasem nie są widoczne na pierwszy rzut oka, nie czyni jej to mniej ważną od innych dolegliwości. Dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku czy statusu materialnego.

Jak tłumaczy lekarz Marcin Zarzycki: “Depresja zmienia funkcjonowanie mózgu na poziomie chemicznym i strukturalnym, co można uwidocznić w badaniach naukowych.”

Oprócz wyżej wymienionych w grafikach objawów depresji, u dzieci i nastolatków choroba może przejawiać dodatkowe symptomy, takie jak:

ataki płaczu,

agresja (fizyczna, słowna) względem siebie lub innych,

poirytowanie,

lęk przed pozostawaniem samemu (nawet na chwilę),

nadmierne zmęczenie, letarg.

Psycholog Jagoda Turowska komentuje: “Łatwo przeoczyć sygnały płynące od dziecka, myląc je z „burzą hormonalną”. Warto obserwować dziecko, słuchać co mówi i w razie wątpliwości udać się na wizytę do specjalisty, żeby nie mieć później wyrzutów sumienia, że coś przeoczyliśmy.”

VIII Zimowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków w Stalowej Woli

16 lutego dzieci z grupy Zajączki wzięły udział w Zimowej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, która odbyła się w hali MOSiR w Stalowej Woli. Uczestnicy olimpiady uczestniczyli w rozgrzewce, a następnie rywalizowali w konkurencjach sportowych. Po zakończonej rywalizacji wszystkie przedszkolaki bawiły się przy muzyce - wspólna zumba prowadzona przez instruktora. Emocji nie brakowało również na trybunach o czym świadczy zdobyty przez naszą grupę Puchar Kibica dla najlepiej dopingujacej drużyny. Gratulujemy!!!

Walentynki 2024r.

14 lutego świętowaliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Dzieci przyszły ubrane do przedszkola na czerwono, by jeszcze bardziej zaakcentować ten wyjątkowy dzień. Świętowanie miało na celu kultywowanie tradycji walentynkowej. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można okazywać uczucia, czerpały radość ze wspólnej zabawy, budowały atmosferę przyjaźni.