,,Lęk przed pójściem do szkoły" - zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2 miesiące temu

21 czerwca 2024r. starszaki z grupy IV Zajączki w ramach realizacji programu "Moje dziecko idzie do szkoły" udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli na zajęcia edukacjne "Lęk przed pójściem do szkoły". Zajęcia rozpoczęły się od próby udzielenia odpowiedzi przez przedszkolaków na następujące pytania: Co to jest strach? Kiedy strach się pojawia? Jak wygląda? Co czujecie, gdy pojawia się strach? Czego się boicie? Co robicie, gdy pojawia się strach?. Następnie były zachęcane do rozpoznawania podanych emocji. Określały gdzie może lokować się strach w ciele. Poznały także sposoby radzenia sobie ze strachem. Dopełnieniem było wysłuchanie bajki pt. "Co się stało z Albertem"- rozładowanie strachu związanego z pierwszym dniem szkoły. Ponadto przedszkolaki spakowały do plecaka potrzebne przybory do nauki w klasie I. Na zakończenie zajęć czerpały radość ze wspólnej zabawy w wykorzystaniem chusty animacyjnej.