,,Koronkowe drzewo" - widowisko teatralne w Niżańskim Centrum Kultury "SOKÓŁ"

12 dni temu

22.04.2024 r. z okazji Światowego Dnia Ziemi przedszkolaki wybrały się do Niżańskiego Centrum Kultury "SOKÓŁ", by obejrzeć widowisko teatralne pn. ,,Koronkowe drzewo" w reżyserii Doroty Nieradki, według scenariusza Janiny Wań, wzbagoconą układami tanecznymi pod kierunkiem Teresy Śwideckiej-Węglarz, wykonanymi przez zespoły taneczne oraz piosenki
w wykonaniu Studium Wokalnego przygotowanego przez Dorotę Nieradkę. Główni bohaterowie - Hania i Jaś wraz z kotem - wybrali się do tajemniczego lasu po korę z koronkowego drzewa oraz wodę z błękitnego źródełka, by z tych składników przygotować lekarstwo dla chorej mamy. Po drodze rodzeństwo wraz z kotem miało wiele niebezpiecznych przygód. Ostatecznie bohaterowie zdobyli składniki i przygotowali lekarstwo, które pomogło ich mamie wrócić do zdrowia. Celem świątowania Dnia Ziemi jest kształtowanie wśród dzieci dobrych nawyków sprzyjających ochronie naszej pięknej planety.