Grupa Zajączki w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

22.03.2024 r. dzieci z grupy IV Zajączki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli gdzie uczestniczyły w warsztatach Wielkanocnych. Tym razem starszaki wykonały własne, jedyne w swoim rodzaju palmy wielkanocne - dzieła gotowe do poświęcenia w Niedzielę Palmową. Po warsztatach udały się obejrzeć wystawę czasową "Nie z tej ziemi", która prezentuje postać legendarnej twórczyni ludowej Marii Kozłowej.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

,,Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży. Witały ją: bocian, skowronek i szpaki, witały ją także wszystkie przedszkolaki..."
W czwartek 21 marca wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały pierwszy dzień wiosny. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od obejrzenia przez całą społeczność przedszkolną przedstawienia teatralnego w wykonaniu starszaków pt."Puk, puk... to wiosna puka". Po części artystycznej wszyscy udaliśmy się na wspólny przemarsz ulicami miasta z kukłą Marzanny. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z wiosennymi ozdobami, po czym tradycyjnie pożegnaliśmy Zimę i przywitaliśmy Wiosnę w ogrodzie przedszkolnym.
Był to dla wszystkich radosny początek nowej, wyczekiwanej pory roku. Witaj Wiosno!!!

,,Wiosenne obrazy w utworach Marii Kownackiej

20.03.2024 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII edycji międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. "Wiosenne obrazy
w utworach Marii Kownackiej", którego organizatorem było nasze przedszkole.
Przed oficjalną częścią rozdania nagród dzieci z grupy IV Zajączki pod kierunkiem Pani Barbary Czuchajda wystawiły dla zaproszonych gości przedstawienie teatralne pt. "Puk, puk ... to wiosna puka". Wykonane prace były oryginalne, ciekawe i staranne. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Pani dyrektor Marzeny Cetnarskiej.
Dziękujemy wszystkim małym artystom za udział!!!

Podsumowanie Akcji Góra Grosza

Drodzy Rodzice

Serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie Akcji Góra Grosza, do której włączyła się nasza społeczność przedszkolna. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

,,Wiosenne warsztaty" - gr. Plastusie

18.03.2024 r. przedszkolaki z grupy V Plastusie wzięły udział w ,,Wiosennych warsztatach" zorganizowanych w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Dzieci wykonały świąteczne zajączki - koszyczki, w których zasiały owies i rzeżuchę.