Strona głowna  /  Aktualności

data dodania: 2017-10-22 00:50:17

Zapraszamy na uroczystość
"PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA"

- Rodziców dzieci z grupy I "Misie": dnia 18 X 2017 r. (środa) o godz. 10.00.
 - Rodziców dzieci z grupy IV "Zajączki", dnia 19 X 2017 r. (czwartek)o godz. 13.00

data dodania: 2017-10-16 20:54:17

"Kto zawsze ma na twarzy słońce i spokojny miły głos?
       Kto odpowiedzi zna tysiące na męczących pytań stos?
       Kto urwisowi da cukierka i kto zabaw wiele zna?
       Tak, to jest nasza Pani Nauczycielka. Dla niej piosenka ta."

Takie słowa wyśpiewały dzieci z gr. "Motylki" podczas uroczystości przedszkolnej w naszej placówce z okazji Dnia Edukacji Narodowej , 12 X 2017 r.  5- latki zostały przygotowane do występu przez wych. Justynę Raczyńską - Wiącek i mgr Joannę Rułę. Dzieci przedstawiły też ciekawy układ taneczny, mówiły okazjonalne wiersze, składały życzenia. Dorośli i mali widzowie nagrodzili występ dużymi brawami.
P.S. Dziękujemy Rodzicom za współpracę oraz za wszystkie miłe słowa i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (14 X).

data dodania: 2017-10-13 22:29:04

12 X 2017 r. w Bibliotece Głównej w Stalowej Woli zorganizowano dla przedszkolaków 91. Urodziny Kubusia Puchatka. Gośćmi jubilata były też dzieci z naszego przedszkola z wychowawczyniami, grupy "Plastusie" i mgr Joanna Rogala, "Zajączki" i mgr Bogusława Flis, " Motylki" i p. Justyna Wiącek, "Krasnale" i mgr Barbara Czuchajda. Urodzinowe atrakcje to n.p. : "Kubusiowe koło fortuny", "Kubusiowe kręgle", łowienie baryłek z miodem, wykonanie kartki urodzinowej dla Kubusia. Na koniec imprezki, było małe co nieco, czyli smakołyki, którymi częstował Kubuś Puchatek.

data dodania: 2017-10-13 20:24:17

Przedszkolaki z gr. "Krasnale" pod opieką wych. Barbary Czuchajdy odwiedziły sklep, w którym pracuje mama Oliwki.  Dzieci dowiedziały się na czym polega w praktyce zawód ekspedientki i świetnie bawiły się
w znajdującym się tam kąciku zabaw.

data dodania: 2017-10-13 19:48:59

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników naszej placówki, 4 X 2017 r. została przeprowadzona próbna ewakuacja przedszkolaków i personelu. Akcja przebiegła bardzo sprawnie z zachowaniem wszystkich procedur. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola szybko i bezpiecznie opuścili budynek zachowując porządek i spokój.

data dodania: 2017-10-07 22:59:36

3 X 2017 r. odwiedziło nas dwóch aktorów z Teatru Iluzji w Krakowie. Przedstawili spektakl p.t. "Magiczny Alladyn". W formie zabawy interaktywnej i przy pomocy magicznej lampy wprowadzili widzów w świat magii. Wszyscy w wielkim skupieniu obserwowali poczynania iluzjonisty, który używał też kart, skrzyni, chustek, monet czy kapelusza, wyczarował nawet gołębia. Dzieci nagrodziły występ gromkimi brawami.

data dodania: 2017-10-07 22:21:02

DZIEŃ CHŁOPAKA - młody czy "wyrośnięty",
                                             bądź nam zawsze uśmiechnięty!
W piątek 29 IX 2017 r. z okazji Dnia Chłopaka w naszym przedszkolu było wiele życzeń i atrakcji adresowanych do chłopców: medale Super Chłopaka, laurki, słodycze i zabawy w kole przy muzyce . Dziękujemy Rodzicom za współpracę.

data dodania: 2017-10-05 22:18:27

Już za nami rozstrzygnięcie konkursu plastycznego"Nie pal Mamo.Nie pal Tato" w ramach realizacji programu edukacyjnego"Czyste powietrze wokół nas". I etap przedszkolny obowiązywał do 25 IX 2017r. Zgłoszone przez dzieci prace można zobaczyć na wystawie w holu przedszkola. 1. miejsce w ocenie JURY zajęła Julia R. (5 lat). Wszyscy uczestnicy konkursu za wykonanie interesujących prac otrzymali z rąk p. Dyrektor Marzeny Cetnarskiej dyplomy i nagrody książkowe. Brawo!

Koordynator przedszkolny: mgr Bogusława Flis.

data dodania: 2017-10-05 20:25:27

Dzieci z grupy „Zajączki” realizowały temat: „Witaminowe szaszłyki” - samodzielnie wykonały szaszłyki z owoców krajowych i egzotycznych. Później była wspólna degustacja. Zajęcia poprowadziła wych. Bogusława Flis zwracając uwagę dzieci na bezpieczne posługiwanie się patyczkami i zachowanie higieny – umycie owoców i rąk, ubranie fartuszków, nakrycie stolików.

data dodania: 2017-10-04 22:55:03