Zakończenie Programu profilaktycznego "Luba czuje" w grupie Zajączki i Plastusie
Dwie grupy przedszkolne – „Zajączki” i „Plastusie” – zrealizowały program profilaktyczny „Luba czuje”.
Zajęcia odbywały się przy pomocy pacynki – niedźwiadka Luba, który towarzyszy dzieciom w odkrywaniu świata emocji. Zajęcia z Lubą to nie tylko świetna zabawa, ale również cenny czas, w trakcie którego dzieci uczą się regulować swoje emocje i zachowania. Rozpoznawanie, regulowanie i wyrażanie emocji w konstruktywny sposób to fundament zdrowia psychicznego oraz profilaktyki zachowań ryzykownych. Podobnie jak nasze przedszkolaki, Luba – sympatyczny niedźwiadek – również chodzi do przedszkola, poznaje nowych przyjaciół i doświadcza różnych przygód. Dzięki jego historiom dzieci łatwiej identyfikują się z bohaterem, pomagając mu zrozumieć siebie, a jednocześnie stają się ekspertami od własnych emocji. Realizacja programu profilaktycznego „Luba czuje” to wspaniała podróż do świata emocji, którą dzieci odbywają razem z naszym przyjacielem – niedźwiadkiem Lubą! Podsumowaniem realizacji programu było spotkanie z rodzicami pt: Jak radzić sobie ze złością dziecka.
