Napisz do nas:

Aktualności


 
Zrealizowaliśmy program CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS .
   Grupy: Motylki, Zajączki, Plastusie w październiku i listopadzie realizowały Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS. Dzieci bardzo polubiły maskotkę programu Dinusia; z radością i zapałem kolorowały jego portret; aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, oddechowych; uważnie słuchały historyjki o podróży Dinusia pociągiem; poznały piosenkę o Dinusiu oraz wykonały znaczki: NIE PAL PRZY MNIE. Przedszkolaki są przekonane o szkodliwości dymu papierosowego i wiedzą, że mogą zachować się asertywnie, gdy ktoś obok nich pali papierosy. W celu wzmocnienia efektów zrealizowanego programu liczymy, że rodzice będą wspierać dzieci w sytuacjach społecznych, w których narażane są na ekspozycję dymu papierosowego.
                                                                             Koordynator programu: Bogusława Flis
              

Zapraszam do galerii zdjęć.

"Bitwa z zarazkami" - kształcenie czynnych postaw wobec zdrowia własnego i innych.
      Po zabawie i spacerze, mądry maluch mydło bierze
      i szoruje tak dokładnie, aż bakteria z rączek spadnie.

   
 Przedszkolaki z grupy
III Motylki podobnie, jak wszystkie dzieci przedszkolne codziennie przestrzegają zasad higieny i bezpieczeństwa. Wychowawczyni Bogusława Flis przeprowadziła w tej grupie zajęcia pt. "Bitwa z zarazkami ". Głównym celem było kształtowanie u dzieci czynnych postaw wobec zdrowia własnego i innych oraz zachowanie czystości w najbliższym otoczeniu. Dzieci dowiedziały się co to są zarazki, gdzie można je spotkać i co wywołują zarazki. Przedszkolaki wypowiedziały zdecydowaną walkę z zarazkami podczas zabawy "Zarazkom mówimy NIE". Trafnie dokonały klasyfikacji przedmiotów wyróżniając te związane z higieną, naśladowały czynności służące zdrowiu. Wychowawczyni zaprezentowała dzieciom sposób dokładnego mycia rąk. Podczas zajęcia nadarzyła się okazja, aby przestrzec dzieci przed złymi nawykami i zachowaniami: 
  Nie oblizuj nigdy palców, chociaż modne to wśród malców.
  Kto obliże brudną rączkę, może wkrótce mieć gorączkę. 
        
Przedszkolaki postanowiły "oswoić" zarazki malując kolorowymi farbami różne rodzaje wirusów i bakterii. Na zakończenie była prezentacja prac, porządkowanie miejsc pracy oraz dokładne mycie rąk ciepłą wodą i mydłem.   Zapraszam do galerii zdjęć.
            

 

Ogłoszenie dla RODZICÓW. PILNE!
                                       OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW. PILNE!
              W związku z panującą w kraju pandemią oraz brakami kadrowymi w naszym przedszkolu (w grupie Plastusie) zwracamy się z prośbą do wszystkich Rodziców, aby
ze względów również profilaktycznych ograniczyć przyprowadzanie do przedszkola tych dzieci, które mają zapewnioną opiekę w domu.
 Te dzieci z grupy Plastusie, które przyjdą w poniedziałek 16 XI - prosimy odebrać, jeśli jest taka możliwość po obiedzie (po godz. 11). Prosimy o wyrozumiałość. 

 

Dzieci z grupy Motylki wzięły udział w akcji MAMY NIEPODLEGŁĄ!
    Dzieci z grupy Motylki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji społecznej -
MAMY NIEPODLEGŁĄ! Przedszkolaki z pomocą wychowawczyni Bogusławy Flis napisały okazjonalne życzenia na specjalnych kartkach i wysłały do rodziców. Akcja jest jednym z elementów obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Wysyłanie pocztówek o świątecznej symbolice ma służyć integracji społeczności lokalnej i uwalniać pozytywne emocje.
 Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę o Polsce.
                                                                                  
            11 XI obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dla wszystkich Polaków to jedno
z najważniejszych świąt państwowych. 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał wolność.
W tym tygodniu w grupach:
Misie, Krasnale, Motylki, Zajączki, Plastusie dzieci uczestniczyły w zajęciach
o tematyce patriotycznej. Głównym naszym celem było kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do Ojczyzny, jej kultury, tradycji; zapoznanie z symbolami narodowymi naszego kraju. W każdej grupie przedszkolaki wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, utrwaliły słowa i melodię hymnu państwowego.

Misie wykonały flagę Polski wyklejając kulkami z bibuły, stemplując palcem maczanym w farbie oraz obejrzały montaż słowno - muzyczny pod hasłem "PRZEDSZKOLAKI OJCZYŹNIE". Zajączki pracowały grupowo i wykonały plakat "11 LISTOPADA". 
Motylki poszerzyły swoją wiedzę o Polsce oglądając film edukacyjny "Symbole narodowe"; utrwaliły "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy; dowiedziały się kim byli Wielcy Polacy: Józef Piłsudski i Józej Wybicki oraz wspólnie wykonały gazetkę "To Polska". 10 XI 2020 r. wszystkie przedszkolaki dumnie prezentowały biało- czerwone kotyliony i przyjmując prawidłową postawę odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego". 
  Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Obchodzimy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.
  

      W dniu 10 listopada 2020 r. – punktualnie
o godz. 11.11 przedszkolaki i nauczycielki z naszego przedszkola odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.
Tym samym wzięliśmy udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Naszym  celem było aktywne i uroczyste włączenie się w obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. 
PS Ogólnie do akcji śpiewania hymnu narodowego przyłączyło się w tym roku 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych
z całego kraju oraz 134 placówki polonijne. 
Zapraszam do zakładki GALERIA ZDJĘĆ.

  
  

 

Wyniki konkursu plastycznego "A więc prysnął czar zaklęcia... ilustracje do baśni Braci Grimm".
    Chętne dzieci z grupy Motylki oraz z grupy Zajączki wzięły udział w konkursie plastycznym dla
6- latków "A więc prysnął czar zaklęcia... ilustracje do baśni Braci Grimm". Konkurs zorganizowała Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.
W gronie laureatów znalazła się Liliana z grupy: Zajączki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo zgłoszone prace okazały się bardzo pomysłowe i wykonane różnymi technikami plastycznymi.
Na wystawie pokonkursowej w Filii nr 1 przy ul. Staszica 14 można obejrzeć również prace
Milenki i Dominika z gr. Motylki oraz prace wykonane przez: Nadię, Annabelle, Nikolę, Martynkę, Lenę,Tomka, Dawida, Bartka, Szymona z gr. Zajączki.
Zapraszam do galerii zdjęć.
       

 

Realizujemy ogólnopolski program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne".
             Nasze przedszkole zgłosiło udział w realizacji nowego ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Skąd się biorą produkty ekologiczne" opracowanego wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Program skierowany jest do dzieci przedszkolnych w wieku 5- 6 lat.
Do realizacji zgłosiły się grupy: Motylki, Zajączki, Plastusie. Koordynatorem programu jest naucz. Bogusława Flis, a zajęcia w wymienionych grupach poprowadzą wychowawczynie, korzystając z dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego "Skąd się biorą produkty ekologiczne". Dzieci dowiedzą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogły wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu. Program jest skierowany również do rodziców, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.
  Webinaria dla RODZICÓW / Film animowany

Zdjęcia z przebiegu zajęć można obejrzeć w zakładce: GALERIA ZDJĘĆ.
     

 

Jak rozwijamy u dzieci zainteresowania środowiskiem przyrodniczym? Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.
           
 "Ulicami idzie Jesień, 
  Wiele darów nam przyniesie.       
  Już kasztany w ręku mamy
  Do pudełka je wrzucamy."
  (B. Szuchalska)
                W każdej grupie przedszkolnej realizujemy podczas zajęć i zabaw tematykę jesienną. Zajęcia mają na celu: uwrażliwianie  na piękno otaczającej nas przyrody; dostrzeganie zachodzących zmian o tej porze roku; poznawanie zjawisk atmosferycznych oraz zwyczajów ptaków i zwierząt; wzbogacanie słownictwa dzieci. Przedszkolaki wykonują prace przestrzenne z różnorodnego materiału przyrodniczego, stemplują, poznają wiersze, piosenki, historyjki obrazkowe, oglądają filmiki edukacyjne, przeliczają dary jesieni itp. W naszym ogrodzie przedszkolnym dzieci obserwują ptaki i owady, zbierają kasztany, żołędzie, liście, orzechy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA ZDJĘĆ.
     

 

Konsultacje w ramach projektu "Kompas - konstruktywny kierunek działań"- informacja dla rodziców.

          Informacja dla rodziców zainteresowanych konsultacjami w ramach projektu "Kompas - konstruktywny kierunek działań".
 Na bieżąco realizowane są:

 1)     konsultacje rodzicielskie prowadzone w Punkcie Konsultacyjnym „Kompas” przy ul. Hutniczej 8 w następujących terminach:

-       01.10.2020 w godz. 15.00-20.00

-       03.11.2020 w godz. 15.00-20.00

-       03.12.2020 w godz. 15.00-20.00

-       08.12.2020 w godz. 15.00-20.00

2)     konsultacje w obszarze zdrowia psychicznego młodzieży prowadzone w Punkcie Konsultacyjnym „Kompas” przy ul. Hutniczej 8
w każdy czwartek od 08.10.2020 do 17.12.2020 w godzinach 15.00-17.00.

Informacje przesyła:  Anna Golik, inspektor ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i uzależnień

tel. 15 643 34 80