Aktualności

Dzieci z gr. Motylki oraz z gr. Zajączki w PSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli

07.06.2024 r. gr. Zajączki oraz gr. Motylki udały się na wycieczkę do PSP
z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli. Głównym celem wycieczki było zaspokojenie u dzieci ciekawości związanej z rozpoczęciem nauki w szkole, a także zapoznanie z atmosferą tam panującą oraz warunkami lokalowymi. Ponadto przedszkolaki z gr. Zajączki uczestniczyły
w lekcji otwartej pt. ,,Zielony dom", prowadzonej przez wychowawcę klasy IC Panią Renatę Maziarz. Dziękujemy Pani Renacie Maziarz oraz Pani Izabeli Madej za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i serdeczną atmosferę.

03.06.2024 r. dzieci z naszego przedszkola świętowały ulubiony dzień
w roku. W każdej z grup czekały na dzieci przygotowane niespodzianki - zabawy, pyszny lodowy deser, czas spędzony na placu zabaw, piknik
w ogrodzie przedszkolnym, wyjazd do kina. Uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały dzień. Jeszcze raz życzymy naszym najmłodszym dużo radości
i uśmiechu!

Zapraszamy do galerii.

,,Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie".
- Paulo Coelho

Przedszkolna wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Madejówka w Obojnej

W dniu 11 czerwca 2024 r.  jest organizowana przedszkolna wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Madejówka w Obojnej.

Planowany wyjazd o godzinie 8.45, powrót na godzinę 13.30
(po powrocie z wycieczki dzieci będą jadły obiad).

Koszty wynajmu  autokarów (3 x 500 zł= 1500 zł ) zasponsorowane przez SOLBET STALOWA WOLA S.A. Wejście  na teren Madejówki wynosi 60 zł od każdego dziecka. Rada Rodziców działająca w naszym przedszkolu pokrywa koszty wejścia w kwocie 45 zł od każdego dziecka, rodzice dopłacają kwotę 15 zł.

Rodzice dzieci, którzy nie wpłacali składki na Radę Rodziców pokrywają koszty wejścia w całości: 60 zł za wejście.

OGŁOSZENIE!

Dnia 10.06.2024 r. o godz.16.00 zapraszamy Rodziców przedszkolaków
z grupy III Motylki oraz wszystkich chętnych Rodziców z pozostałych grup  przedszkolnych na warsztaty  w ramach projektu „Poruszające bajki
o emocjach”
organizowane przez trenerów Centrum  Działań Profilaktycznych w Wieliczce.

,,Biegnij po uśmiech z dr Piotrem Trafidło" - I Bieg im. dr Piotra Trafidło

26.05.2024r. na stalowowolskich błoniach chłopcy z gr. IV Zajączki tj. Adaś M. i Hubert P. wzięli udział w I Biegu imienia doktora Piotra Trafidło, którego celem było połączenie rodziny, zdrowego stylu życia i zabawy na świeżym powietrzu.
Serdecznie gratulujemy Adasiowi, który zajął I miejsce w kategorii "przedszkolaki" i otrzymał nagrodę główną - tablet. Gratulujemy!!!

Święto Rodziny

W naszym przedszkolu w dniach 23.05.24r.-24.05.24r. oraz 27.05.24r.-29.05.24r. licznie zgromadzili sie rodzice wszystkich przedszkolaków by wspólnie świętować Dzień Rodziny. Dzieci przedstawiły programy artystyczne dla mam i tatusiów, zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W oczach przybyłych gości widać było wzruszenie i zachwyt, a na buziach dzieci uśmiech, którym obdarowały najbliższych. Pani Dyrektor również złożyła serdeczne życzenia przybyłym gościom.

Zapraszamy do galerii.

,,Cyfrowe wieczory dla rodziców" - zaproszenie na webinary

Szanowni Rodzice

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji webinarów pn. ,,Cyfrowe wieczory dla rodziców". Jest to jedno z działań zainicjowanych przez Radę Doradczą Rodziców NASK. Celem działania Rady Doradczej Rodziców (Rada Doradcza Rodziców | Cyberprofilaktyka NASK) jest zaangażowanie rodziców w tematykę wyzwań i potencjalnych zagrożeń, jakie internet niesie dla najmłodszych jego użytkowników, pogłębienie ich wiedzy
z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz umożliwienie dzielenia się własnymi spostrzeżeniami i problemami w tym obszarze. Najbliższe webinary:

Więcej informacji na stronie internetowej:

,,Poruszające bajki o emocjach" - program profilaktyczny

W naszym przedszkolu w grupie Motylki prowadzone są zajęcia w ramach programu profilaktycznego pn.: „Poruszające bajki o emocjach” realizowanego przez Fundację Centrum Badań Profilaktycznych. Celem programu jest:

• rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych,
  • radzenie sobie z trudnymi sytuacjami,
  • komunikowanie swoich potrzeb i odczuć,
  • nawiązywanie i utrzymywanie zdrowych relacji z rówieśnikami.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej:

,,Ciekawe zawody" - gr. Plastusie

20.05.2024r. w ramach realizowanej tematyki tygodnia ,,Ciekawe zawody" w grupie Plastusie pogadankę na temat zawodu żołnierza przeprowadził tata Kuby. Dzieci miały okazję zadać ciekawe pytania, przymierzyć elementy stroju żołnierza, a także poszukiwać metalu za pomocą specjalistycznego urządzenia. Dziękujemy tacie Kuby za poświęcony czas.