Aktualności


 
Teatr lalek "PINOKIO"

Dnia 06 marca 2023 roku nasze przedszkole odwiedził teatr Lalek "PINOKIO". Dzieci zobaczyły spektakl pt. "Kruszynka". Przedstawienie edukacyjne i pouczające. Aktorzy - lalki bawiąc przekazały najmłodszym wartości moralne, którymi należy kierować się w życiu. Spektakl teatralny bardzo podobał się dzieciom, czego odzwierciedleniem były ich gromkie brawa.

                                                

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Grupa Misie wzięła udział w kolejnej edycji  programu edukacyjnego o tematyce zdrowotno - ekologicznej "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach które miały na celu nauczyć dzieci troszczenia się o środowisko naturalne, zapoznać z podstawowymi zasadami ekologii oraz utrwalić dlaczego sport oraz jedzenie warzyw i owoców jest ważne.

                              

Dzień otwarty w Katolickiej Szkole Podstawowej w Stalowej Woli

Dnia 1 marca dzieci z grupy Motylki i Zajączki udały się się do Katolickiej Szkoły Podstawowej na dni otwarte. Na przybyłych przedszkolaków czekała moc atrakcji - zwiedzanie szkoły, występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły, którzy odegrali dla nas „Zielonego Kapturka” oraz warsztaty plastyczne. 

             

Audycja muzyczna

28.02.2023r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna " Flet prosty, poprzeczny oraz jego różne wydania" w wykonaniu artystów Pracowni Jaszczór & Przyjaciele z Tarnowa. Dzieci miały możliwość zapoznania z instrumentami muzycznymi oraz rozwijania wyobraźni muzycznej.

Ogłoszenie dla Rodziców

Potwierdzanie kontynuacji uczęszczania dzieci do przedszkola  w związku z rekrutacją na rok szkolny 2023/2024

Rodzice dzieci, które aktualnie uczęszczają do przedszkola składają Kartę Potwierdzenia Kontynuacji wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 w Przedszkolu nr 10 im. Marii Kownackiej w Stalowej Woli.              Kartę będzie można otrzymać w przedszkolu od 27 lutego 2023 r. (poniedziałek). Wypełnione i podpisane karty należy złożyć w przedszkolu do 03.03.2023 roku ( piątek) do godziny 15.00

W dniu 03.03.2022 roku  o  godzinie 15.00 zostanie zamknięty etap w Programie VULCAN dotyczący dzieci  na kontynuację i nie będzie już możliwości złożenia Karty Potwierdzenia Kontynuacji. Kartę Potwierdzenia kontynuacji można  również pobrać  ze strony                                        https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminastalowawola

Zabawa karnawałowa

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 15 lutego                       w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy prowadzony przez DJ Kubusia, na którym bawiły się wszystkie przedszkolaki. Dzieci wcieliły się           w różne postacie bajkowe. Zabawa karnawałowa to świetna okazja do przybliżenia tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem, czerpania radości ze wspólnej zabawy oraz kształtowania u dzieci postawy kulturalnego zachowywania się w czasie imprezy przedszkolnej.

                 

Walentynki

14 lutego był dla przedszkolaków z naszego przedszkola czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, których  celem  było wywołanie pogodnego i radosnego nastroju, wzmacnianie integracji wśród dzieci podczas wspólnych zabaw, rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej oraz zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom.

               

zapraszamy do galerii

"Puszki i świece palą się do pomocy"

Klub „Wesoła Gromadka” działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w
Stalowej Woli organizuje zbiórkę wosku i puszek aluminiowych, z których
powstaną świece okopowe dla żołnierzy i ludności cywilnej przebywającej
w schronach w Ukrainie.

Świeca okopowa to puszka metalowa wypełniona zrolowanym kartonem,
dodatkowo zalana woskiem. Taka konstrukcja sprawia, że świeca jest nie
tylko źródłem światła, ale pozwala na ogrzanie się lub zagotowanie wody.

W ramach akcji zbierane są:
- puszki po karmie dla zwierząt i produktach spożywczych (konserwach
mięsnych, warzywach konserwowych, owocach w zalewie, kawie, mleku
modyfikowanym dla dzieci itp.). Nie nadają się puszki po napojach.
Puszki muszą być umyte i pozbawione papierowych etykiet
- świece woskowe (całe lub częściowo wypalone).

Zapraszamy do udziału w zbiórce.

    Zbiórka będzie prowadzona do 15 marca 2023 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dnia 7.02.2023 r. w ramach obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu " w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego " Bezpieczny przedszkolak w sieci". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wystawę prac pokonkursowych można oglądnąć w holu przedszkola. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Po uroczystej gali w ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. To kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

       

zapraszamy do galerii

Motylki w Bibliotece

W dniu 03.02.2023 dzieci z grupy Motylki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli. Miały okazję uczystniczyć w warsztatach na temat przyjaźni. Celem warsztatów było kształtowanie postaw prospołecznych, uświadomienie dzieciom znaczenia przyjaźni, dbania o tę relacje oraz głębsza integracja grupy.