Aktualności


 
konkurs

Dnia 31.05.2023r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne? " zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Rzeszowie. Laura K. z grupy ,, Zajączki '' wzięła w nim udział i dostała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

                                                           

Wizyta Pana Pawła

Dnia 19.06.2023r. Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - Pan Paweł, który na co dzień jest nauczycielem gry na puzonie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Im. Ignacego Paderewskiego w Stalowej Woli. Podczas wizyty pana Pawła dzieci miały okazję poznać instrument muzyczny puzon, który jest z rodziny instrumentów dętych blaszanych. Przedszkolaki oglądały budowę instrumentu oraz dowiedziały się jak ważne jest ułożenie ust do ustnika. Dzieci miały również okazję posłuchać gry na puzonie. Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz ciekawą lekcję.

               

wycieczka

20.06.2023 odbyła się całodniowa wycieczka autokarowa do gospodarstwa agroturystycznego w Łążku Garncarskim. W programie wycieczki : lepienie naczyń z gliny pod fachowym okiem garncarza, zwiedzanie mini skansenu, zabawy na dmuchancach i planu zabaw, konkurence sportowe,dyskoteka, karaoke, wspólny poczęstunek.

 

 

Przedstawienie teatralne

19.06.2023 przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śnieżka i siedniu krasnoludków" w wykonaniu dzieci z grupy Plastusie dla Rodziców bedące zwienczeniem zajęć teatralnych prowadzonych w grupie w II półroczu.

                                    

 

wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

15 czerwca przedszkolaki z grupy Misie i Krasnale wybrały się na wycieczke do Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Głównym celem wycieczek było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka. Dzieci zwiedziły budynek , dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. 

                         

Kino Helios

14 czerwca dzieci z gr. KRASNALE i MISIE wybrały się do kina Helios w Stalowej Woli na bajkę ,,Kicia Kocia".

                        

"MZK Stalowa Wola - 70 lat służby komunalnej dla mieszkańców".

13 czerwca dzieci z gr. KRASNALE wzięły udział w gali rozdania nagród, która odbyła się w sali kameralnej Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Grupa KRASNALE otrzymała Nagrodę Specjalną oraz pamiątkowy dyplom za udział w konkursie zorganizowanym przez MZK w Stalowej Woli pt. ,,MZK Stalowa Wola - 70 lat służby komunalnej dla mieszkańców". Wszyscy uczestnicy obejrzeli także spektakl ekologiczny ,,Wielka Przygoda Małej Chmurki", zaprezentowany przez aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

                                          

 

Piknik z okazji Dnia Dziecka

5 czerwca 2023r. w ogrodzie przedszkola odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka, prowadzony przez Pracownię Jaszczur & Przyjaciele. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, przeciąganie liny, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce, gry sportowe i konkursy. Piknik zakończył się wspólnym tańcem i wyrzutnią cukierków. Koszty pikniku w kwocie 3000 zł pokryła Rada Rodziców.

               

zapraszamy do galerii

Kino

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy Motylki i Zajączki wybrały się do kina Helios na bajke pt. "Urodziny Królika Karola".

2 czerwca kino Helios odwiedziły dzieci z grupy Plastusie. Ogladneły film familijny pt."Wróżka Zębuszka". 

W ten szczególny dzień na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - spacer na lody :)