Bezpieczne zabawy zimą - lepimy bałwana!

l         W końcu przyszła zima. Piękna, mroźna i co najważniejsze pełna śniegu. Nic więc dziwnego, że przedszkolaki z wielką radością wyszły dzisiaj (13 I ) do ogrodu przedszkolnego. Panie zapoznały dzieci
z zasadami bezpiecznej zabawy na śniegu, a następnie zaproponowały lepienie i toczenie kul. Już po chwili, dzięki dobrej współpracy zespołowej, każda grupa mogła pochwalić się pięknymi bałwankami.
Do dekoracji posłużyły nakrętki, marchewki, ziemniaki, łopatki itp. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z rodzinką bałwanków. Były też inne wrażenia i doświadczenia: szukanie i robienie śladów na śniegu, rzuty śnieżkami do celu. Przedszkolaki wiedzą już, że należy ubierać się stosownie do pogody - ciepło, ale wygodnie.      Zapraszam do GALERII ZDJĘĆ.