Audycja muzyczna

12 miesięcy temu

W naszym przedszkolu w dniu 25 kwietnia 2023r. po raz kolejny odbyła się audycja muzyczna pt. " Trąbki - rodzinne spotkanie" prowadzona przez Pracownię Jaszczur&Przyjaciele. Tematem przewodnim spotkania było poznanie instrumentów dętych blaszanych. Dzieci miały okazję zobaczyć oraz posłuchać gry na całej „rodzinie” trąbek m.in.

• Trąbce basowej
  • Trąbce kieszonkowej - powstała z myślą o tym, by ułatwić transport sprzętu i zapewnić większą wygodę muzykom.
  • Tubie - największy i o najniższym stroju spośród tej rodziny instrumentów.

Dowiedziały się również co to takiego buława i do czego służy oraz jak nazywa się osoba prowadząca orkiestrę dętą. Wszystkie poznane przez przedszkolaków typy trąbek, różnią się barwą dźwięku oraz wielkością instrumentu. Na zajęciach muzycznych czekała na przedszkolaków również niespodzianka – rodzinny koncert w wykonaniu gości z Hiszpanii.