Strona głowna  /  PROMOCJA ZDROWIA
PROMOCJA ZDROWIA

"Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu.
Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król".

Arthur Schopenhauer

27 marca 2012 r. nasze Przedszkole nr 10 otrzymało CERTYFIKAT przyjęcia
do Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

W listopadzie 2014 r. otrzymaliśmy CERTYFIKAT potwierdzający przynależność naszego przedszkola
do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie
w województwie podkarpackim.

Na przełomie października i listopada 2018 r. wszystkie grupy przedszkolne tj. MisieKrasnale, PlastusieMotylki Zajączki realizowały ogólnopolski program 24. Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Przedszkolaki uczestniczyły w Jesiennej - Podróży do Krainy Pełnej Zdrowia. Wychowawczynie prowadziły zajęcia o tematyce zdrowego żywienia, higieny i aktywności fizycznej. Przedszkole otrzymało Certyfikat.

Czyste powietrze wokół nas” - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 na przełomie stycznia i lutego  grupy:

"Plastusie", "Krasnale", "Motylki", przystąpiły do realizacji wymienionego wyżej programu...

Tytuły zajęć:

1. Wycieczka po okolicy i obserwacja źródeł dymu?  2. Co i dlaczego dymi?

3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros? 4. Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?

5. Jak unikać dymu papierosowego?

Warsztaty prowadziły wychowawczynie z grup:  „Plastusie”, „Krasnale”, „Motylki”.

W marcu 2019 r. wszystkie grupy przedszkolne przystąpiły
do realizacji programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka. To już 25. akcja, tym razem pod hasłem "PODRÓŻ DO EKO- KRAINY".

28.03.2019 r.  Udział przedstawicieli naszego Przedszkola nr 10
w Rejonowej Konferencji Naukowo –Metodycznej z Promocji Zdrowia
“Nasze zdrowie zależy od nas”, która  odbyła sie w Radomyślu.
 Nasze przedszkole w kwietniu 2019 r. przystąpiło do realizacji programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury".  Nauczyciele realizują zajęcia o tematyce przyrodniczej, ekologicznej oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu na podstawie materiałów otrzymanych od Organizatora, czyli markę Kubuś. Wszystkie materiały edukacyjne zostały opracowane przez zespół ekspertów: metodyka, psychologa, dietetyka.

W kwietniu 2019 r. grupy : "Plastusie", "Krasnale", "Misie" realizowały program edukacyjny "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Tematyka zajęć: 1. Dbam o rośliny i zwierzęta- nawet te najmniejsze. 2. Dbam o aktywność fizyczną. 3. Dbam o siebie i jem warzywa i owoce. 4. Dbam
o powietrze. 5. Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego. 6.Dbam o naturę, oszczędzając wodę i energię. Dzieci brały udział w zabawach plastycznych, badawczych,
z elementami programowania, ruchowych, ćwiczeniach fizycznych. Uzupełniały Karty sprawności,
za co otrzymywały pieczątki. Samodzielnie zrobiły i degustowały sałatkę owocową. W efekcie
za realizację programu Przedszkole nr 10 otrzymało Certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu"Kubusiowi Przyjaciele Natury".

25.04.2019r. w Przedszkolu nr 4 odbyło się rozstrzygnięcie  XI Wojewódzkiego i XV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Przedszkolaków dobre rady na złe odpady” pod hasłem Twórcze Przedszkolaki. Nasze przedszkole oddało  40 kg baterii oraz nakrętki. Nakrętki zostały przekazane małej Milence - akcja charytatywna "Nakrętki dla Milenki". Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na operację i rehabilitację dziewczynki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej zbiórki, a tym samym  dołożyli swoją cegiełkę w pomoc Milence. Pamiętajmy dobro powraca!!! Podczas finału nasze przedszkole reprezentowała Ola z grupy "Zajączki". Dodatkowym zadaniem było wykonanie "Przedmiotu codziennego użytku" z odpadów i/lub surowców wtórnych. Wychowawczyni tejże grupy pani Basia wykonała zegar z koła rowerowego.

29.04.2019 r. w Przedszkolu nr 6 – odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Czysty przedszkolak to zdrowy przedszkolak". Nasze przedszkole reprezentowały Olga i Zuzia z grupy "Zajączki" recytując napisany wiersz pt. "Prawdy o czystości". Dziewczynki otrzymały podziękowanie  i nagrody, a Przedszkole nr 10 dyplom i tomik wierszy powstały z wykonanych prac konkursowych.

Dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków.

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-23