20 - listopada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to rocznica uchwalenia w 1959 r. Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji Praw Dziecka w 1989 r. Celem międzynarodowej konwencji przyjętej przez ONZ jest poprawa losu dzieci na całym świecie oraz zapewnienie im przez państwo dobrej opieki i wychowania.
 W naszym przedszkolu panie wychowawczynie podczas zajęć w DZIEŃ PRAW DZIECKA w przystępny sposób zapoznały dzieci z ich prawami do : godności i szacunku; życia i rozwoju; ochrony przed dyskryminacją; ochrony przed agresją i zaniedbaniem; wypowiedzi; wolności myśli, sumienia i wyznania; ochrony prywatności; nauki; akceptacji dzieci niepełnosprawnych.

Przedszkolaki obejrzały w tym temacie  film edukacyjny, śpiewały piosenki o prawach dziecka, ilustrowały swoje prawa różnymi technikami plastycznymi.