Publiczne przedszkola i żłobki w Stalowej Woli nie zostaną otwarte w dniu 6 maja 2020 r.

Publiczne przedszkola i żłobki w Stalowej Woli nie zostaną otwarte w dniu 6 maja.
          Fragmenty wypowiedzi Prezydenta Miasta Stalowa Wola Lucjusza Nadbereżnego na FB:
"Nastąpi to nie wcześniej niż od dnia 18 maja zapewniając opiekę tylko dla dzieci, których rodzice ze względów zawodowych nie mogą zostać z dziećmi w domu. Otwarcie żłobków odbędzie się w drugiej kolejności i nastąpi po 24 maja. Dokładne daty otwarcia przedszkoli i żłobków będą podawane z odpowiednim wyprzedzeniem po bieżącej analizie sytuacji zagrożenia epidemicznego w naszym mieście...."

"Jedynie 15% rodziców zgłosiło chęć posłania swoich dzieci do przedszkoli w tym okresie. Spośród 1499 dzieci zostało zgłoszonych 226 dzieci w 13 przedszkolach na terenie miasta...."
"- Dziękuję również za udział w sondzie oraz dyskusję na FB w tym temacie, które pomogły podjąć tę niełatwą decyzję – dodaje prezydent..."

Kliknij: Obszerna informacja na FB