"ANDRZEJKI" ; przedszkolaki kultywują tradycje i zwyczaje ludowe - 29 XI 2019 r.

"Na Św. Andrzeja spełniają się wszystkie marzenia".
29 XI 2019 r.  wychowawczynie we wszystkich grupach: Misie, Krasnale, Motylki, Zajączki, Plastusie zapoznały dzieci z tradycją ludowych wróżb andrzejkowych, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach i wróżbach. Były wróżby: "Magiczne przedmioty"- z kubeczkami, "Kim będę?" - z butelką, "Wyścig bucików", "Wróżby z kapelusza", "Świeczka do świeczki", "Imiona", "Lanie wosku", taniec ze zmianą partnera. Główne cele takich zabaw to: poznanie i kultywowanie tradycji ludowych; przezwyciężanie własnej nieśmiałości, integrowanie dzieci, stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności. Dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek :)