Wycieczka przedszkolaków do siedziby Zawodowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli - 18 V 2018 r.

18 maja 2018 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych naszego przedszkola odwiedziły Zawodową Straż Pożarną w Stalowej Woli. Strażacy serdecznie powitali przedszkolaków i opowiedzieli o swojej odpowiedzialnej pracy. Dzieci utworzyły dwie grupy wycieczkowe i pod opieką dorosłych oglądały umundurowanie, wozy strażackie, łodzie, przymierzały hełmy, kapoki itd. Były też pokazy; zjazdu po rurze do wyjazdu do akcji ratunkowej, pokaz działania węża strażackiego z wodą, Przedszkolaki odwiedziły pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach.
Dzieci wróciły do przedszkola pełne miłych wrażeń i podziwu dla ludzi pracujących w zawodzie strażaka.