Strona głowna  /  Aktualności

Aktualności
      8 stycznia 2020 r. - przedszkolaki miały spotkanie z wolontariuszką WOŚP. Dzieci dowiedziały się, że WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY to fundacja, która co roku zbiera pieniążki na różne cele charytatywne: dla chorych starszych ludzi, dla dzieci, które dopiero się urodziły, a także, które zachorowały i bardzo potrzebują naszej pomocy. W tym roku 12 .01. 2020 podczas 28. finału tej akcji zbieramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Wszystkie obecne na spotkaniu przedszkolaki symbolicznie wrzuciły grosiki do puszki wolontariuszki, która przedstawiła dzieciom swój identyfikator i rozdała orkiestrowe serduszka.

data dodania: 2020-01-08 23:14:01

20 XII 2019 r. zgodnie z tradycją z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu została zorganizowana WIGILIA PRZEDSZKOLNA  dla wszystkich przedszkolaków, nauczycieli i personelu. Dzieci z grupy "Krasnale" przedstawiły jasełka , pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaproponowała wspólny śpiew kolędy. Druga część Wigilii odbyła się w salach, gdzie dzieci z wychowawczyniami, w blasku światełek choinki składały sobie życzenia, przełamały się opłatkiem i zjadły wspólny posiłek przy jednym stole.

data dodania: 2019-12-28 15:46:18

19 XII 2019 r. w Bibliotece Międzyuczelnianej odbyła się uroczystość rozdania nagród za udział
w Jubileuszowej X edycji konkursu zbiórki makulatury, ZSEE oraz nakrętek
organizowanym przez MZK  i Urząd Miasta w Stalowej Woli. Łącznie zebrano ponad 28 ton surowców: 22 tysiące kg makulatury, 4 tony sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 2 tony nakrętek. Nasze Przedszkole
nr 10 zajęło 3. miejsce
 w zbiórce makulatury tj. 16,03 kg / dziecko. W zbiórce SEE zajęliśmy 3. miejsce tj. 2, 15 kg / dziecko. Nasze nagrody to: 1) Myszkomania - gra z elementami do kodowania, 2) Robot Botley - zestaw do kodowania, 3) Laminator,  4) Folia do laminowania. Podczas uroczystości reprezentowały nas dzieci z grupy "Zajączki" z wychowawczynią B. Flis.
Akcja zbiórki surowców wtórnych nadal trwa.

data dodania: 2019-12-22 20:48:37

W grudniu 2019 r. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "GENIALNY PRZEDSZKOLAK", w którym wzięły udział dzieci z grupy "Zajączki". Dzięki bardzo dobrym wynikom z testów wiedzy i umiejętności organizatorzy KONKURSY PRZEDMIOTOWE Wydawnictwo- Synapsa z Łodzi  przyznali CERTYFIKAT dla Przedszkola nr 10 oraz dla koordynatorki konkursu  Bogusławy Flis, a dla uczestników nagrody i Dyplomy: "Genialny Sześciolatek" dla Julki B., Piotra C., Patryka D., Bianki F., Julki G., Weroniki P., Bartosza S., Kajetana S., ; "Genialny Pięciolatek" dla : Ewy C., Marcela K., Bartłomieja K., Kornelii S., Mileny T.. Gratulacje!!!
 Zdjęcia w GALERII ZDJĘĆ

data dodania: 2019-12-22 20:09:48

19 grudnia 2019 r.  Przedszkolaki  z grupy "Motylki" zaprosiły do przedszkola uczniów z ZS nr 6. W ramach integracji z dziećmi
z innych placówek w najbliższym środowisku przedstawiły gościom przedstawienie świąteczne pt. "Szukamy Gwiazdki".

data dodania: 2019-12-22 19:33:43

"PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI
        DO JEZUSA I PANIENKI..."

Wesołą nowinę o narodzinach Dzieciątka obwieściły już swoim rodzicom przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych. Jasełka to zwyczaj kultywowany z pokolenia na pokolenie. Każda grupa wystawiła świąteczne przedstawienia z profesjonalnym przygotowaniem; starannie dobrane i odegrane role, scenografia i stroje w większości przygotowane przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za współpracę ; rekwizyty, stroje i słodki poczęstunek
.
  Zdjęcia w GALERII ZDJĘĆ.

data dodania: 2019-12-21 10:34:34

- Gdy niebo w gwiazdy się ustroiło
       Dzieciątko Boże się narodziło...

16 XII 2019 r. przedszkolaki z grupy "Zajączki" wystawiły JASEŁKA DLA  BABCI I DZIADZIA. Głównym celem tego wydarzenia było przypomnienie zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia; kształtowanie poczucia przynależności do rodziny; sprawienie radości dzieciom i ich najbliższym osobom; złożenie życzeń świątecznych.

data dodania: 2019-12-16 21:23:44

13 XII 2019 r. - Przedszkolaki z grupy "Zajączki" i wychowawczyni B. Flis zaprosili do przedszkola uczniów ZS nr 6 . Nasi goście z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie przygotowane przez starszaków z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia - JASEŁKA. Było nam miło gościć "sąsiadów" i zgodnie ze zwyczajem złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia.

data dodania: 2019-12-16 20:41:58

12 grudnia 2019 r. przedszkolaki z grupy "Plastusie" miały zajęcia kulinarne. Pod opieką wychowawczyni A. Świecy upiekły pyszne pierniki.

data dodania: 2019-12-16 20:27:27

12 XII 2019 r. przedszkolaki z grupy "Zajączki" i wychowawczyni B. Flis zaprosili rodziców na "Przedstawienie Bożonarodzeniowe". Dzieci świetnie wczuły się w odgrywane role aktorskie. Wszystkie postacie: Maryja, Józef, Trzej Królowie, Żołnierz, Gospodarz, Aniołki, Pastuszkowie, Dzieci - zaprezentowały się w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Głównym celem Jasełek było przypomnienie oraz kultywowanie tradycji
i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, rozwijanie aktywności muzyczno- ruchowej i umiejętności aktorskich. Dziękujemy rodzicom za współpracę.   Zapraszam do galerii zdjęć.

data dodania: 2019-12-14 01:08:11