Strona głowna  /  Aktualności

3 czerwca 2019 r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział
w PRZEDSZKOLNEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ zorganizowanej w ogrodzie
z okazji Dnia Dziecka. Były konkurencje drużynowe: przeciąganie liny, wyścigi na rowerkach biegowych, skoki w workach, rzuty do celu, zabawy z piłką
i chustą animacyjną, itp. Dzieci miały dużo radości, śmiechu i zadowolenia
z wyników sportowych. Oczywiście były też słodycze i dyplomy.

data dodania: 2019-06-05 14:55:08

Przedszkolaki wiedzą, jak ważną rolę w ich życiu pełni mama i tata. Organizowane w każdej grupie uroczystości z okazji Dnia Matki
i Dnia Ojca
służą wzmacnianiu i zacieśnianiu więzi emocjonalnej ze swoimi rodzicami. Dzieci z grupy "Plastusie" zaplanowały takie święto już na piątek - 24 maja, "Zajączki" na poniedziałek - 27 maja, "Motylki" na wtorek - 28 maja, "Krasnale" w środę - 29 maja, "Misie" w czwartek - 30 maja 2019 r. Podczas występów dzieci prezentują swoje umiejętności artystyczne, wręczają rodzicom samodzielnie wykonane upominki i składają życzenia. Spotkanie wieńczy słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy RODZICOM za współpracę i zaangażowanie.

data dodania: 2019-05-24 23:03:40

Szanowni Rodzice!

W Przedszkolu nr 10 im. Marii Kownackiej  w Stalowej Woli obowiązują procedury bezpieczeństwa dzieci podczas pobytu w przedszkolu. W roku szkolnym 2017/2018 nasza placówka realizowała projekt „ Bezpieczna Firma ”, za co otrzymała certyfikat „Bezpieczna Firma”. Celem projektu było wpojenie dzieciom nawyków bezpieczeństwa w placówce przedszkolnej, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, dzieci odbyły warsztaty w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Te działania są nadal kontynuowane i stanowią priorytet w pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi.

data dodania: 2019-05-23 22:45:19

21 V 2019 r. wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola obejrzały pokaz historyczny "Życie i kultura w średniowieczu" w wykonaniu GRUPY ARTYSTYCZNEJ REKONSTRUKTO. W programie : żywa lekcja historii i kultury epoki, zapoznanie przedszkolaków z rekwizytami i strojami, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, zabawy plebejskie. Dzieci chętnie przymierzały dyby, chwytały za tarcze i miecze, itp.

data dodania: 2019-05-21 19:12:36

17 V 2019 r. - Misie, Krasnale i Plastusie po śniadaniu wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dużą atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu gaśniczego i samochodów strażackich. Strażacy w przystępny sposób opowiadali o specyfice swojej pracy. Przedszkolaki z entuzjazmem przymierzały hełmy, obsługiwały węża strażackiego z wodą wg instrukcji strażaka. Podobne atrakcje miały dzieci z grup : Motylki i Zajączki, które poszły na taką wycieczkę po obiedzie. Podziwiamy strażaków za odwagę, poświęcenie i bohaterstwo.

data dodania: 2019-05-18 23:06:58

17 V 2019 r. - Nela i Agatka wzięły udział w konkursie recytatorskim w Przedszkolu nr 2. Dzieci prezentowały umiejętności recytatorskie w przygotowanym z tej okazji stroju, nawiązującym do postaci
z wiersza . Zgodnie z hasłem konkursu "Zaczarowany świat bohaterów bajek Jana Brzechwy" dziewczynki wybrały utwory: "KACZKA DZIWACZKA" i "KWOKA". Agataka zdobyła wyróżnienie za strój.

data dodania: 2019-05-17 22:33:50

16 V 2019 r. w naszym przedszkolu 3 pięcioosobowe drużyny z grup : Motylki, Plastusie, Zajączki wzięły udział
w "Przedszkolnym konkursie wiedzy o Polsce". Przedszkolaki odpowiadały na wylosowane pytania, zagadki, uzupełniały karty pracy. Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą wiedzą o Polsce. Znają legendy, mapę Polski, wielkich Polaków, symbole narodowe itp. Konkurs prowadziła p. J. Ruła, a pani dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy
i nagrody książkowe. I.miejsce Zajączki(6 latki) Szymon K., Zuza D., Dawid Sz., MatyldaT., Jakub D. II.miejsce Plastusie(5 latki): Bartosz S., Piotr C., Patryk D., Milena T., Alicja F., III. miejsce Motylki (6 latki) Patryk, Iga, Mikołaj, Milena, Wojtek.

data dodania: 2019-05-16 20:20:08

14 V 2019 r. nasze przedszkole odwiedziły dzieci z ZS nr 6 w Stalowej Woli. Przedszkolaki
z grupy "Motylki" zaprezentowały gościom swoje talenty wokalne i taneczne podczas występu pod hasłem "Kochamy taniec i muzykę'.

data dodania: 2019-05-14 21:23:16

13 V 2019 r. Starszaki z grupy "Zajączki" oraz z grupy "Motylki" uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu "Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima". Organizatorem konkursu - z okazji 125. rocznicy urodzin autora- była Filia nr 1 Oddział dla Dzieci MBP
im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli. Nagrody i dyplomy za wykonanie prac plastycznych otrzymały dzieci: Ola B., Agata O., Nela S., Matylda T. Dyrektor MBP ufundowała wszystkim uczestnikom konkursu film w Kinie "Wrzos" pt. "Gordon i Paddy".

data dodania: 2019-05-13 23:23:27

10 V 2019 r. starszaki z grupy "Zajączki" wzięły udział w warsztatach "Mali Przedsiębiorcy SMART KID ACADEMY" o tematyce Jak mądrze Wydawać , Oszczędzać i Pomagać. Wartość Wolontariatu. Zajęcia zorganizowano w Vivo.
Za udział dzieci otrzymały CERTYFIKAT dla Przedszkola nr 10.

data dodania: 2019-05-13 22:57:49